wtorek, 14 maja 2013

NVidia SHIELD dostępna w przedsprzedaży.


Dzisiaj NVidia ogłosiła rozpoczęcie przedsprzedaży swojej konsoli "SHIELD". Zamawiać mogą ją na razie tylko mieszkańcy USA i Kanady, jednak mimo wszystko warto rzucić okiem w cennik.

Konsola dostępna będzie cenie $349 wraz z zestawem składającym się ze srebrnej pokrywy, zasilacza, przewodu USB i dwóch pełnych wersji gier: Expendable Rearmed i Sonic 4 Episode II THD.
Do konsoli dostępne będą również akcesoria: poliuretanowe etui ($39,99) oraz nakładki na obudowę: karbonowa lub matowa ($19,99/szt.).

NVidia SHIELD to przenośna konsola do gier zaprojektowana i stworzona przez inżynierów NVidii, bazująca na układzie Tegra 4 i pracująca pod kontrolą systemu Android. Z gąszczu podobnych urządzeń ma ją wyróżniać dostęp do gier zoptymalizowanych pod chipset Tegra 4 (THD) oraz możliwość stworzenia swojej własnej "chmury" do grania - tj. strumieniowanie obrazu i granie w gry uruchomione na komputerze PC. Warunkiem jest aby komputer wyposażony był w kartę graficzną NVidia z rodziny Kepler. W opracowaniu technologii streamingu NVidię wspiera firma Splahtop Inc.

Szczególnie ta ostatnia funkcjonalność SHIELD'a przypadła mi do gustu, więc możecie być pewni, że temat będę śledził na bieżąco. 

Pierwsze dostawy konsoli NVidia  SHIELD spodziewane są pod koniec czerwca 2013 r.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz