czwartek, 31 maja 2012

Pomóżmy Tex'owi Murphy'emu wrócić do gry!


Jedna z najbardziej uznanych serii gier przygodowych ma szanse zostać wznowiona po latach. Przygody detektywa Tex'a Murpy'ego, gościa żywcem przeniesionego z klasycznych powieści detektywistycznych w klimacie noir  i wrzuconego w postnuklearny świat drugiej połowy XXI wieku święciły swoje triumfy w latach 1994-1998. Takie tytuły jak Under a Killing Moon, Pandora Directive i Overseer wychowały pokolenia graczy i były perłą w koronie przygodówek zarówno jeśli chodzi o fabułę, zagadki jak i rozwiązania techniczne (pełne 3D, scenki przerywnikowe z udziałem prawdziwych aktorów, nieliniowa fabuła i 4 płyty CD - w 1994 roku!). Teraz twórcy planują wznowić serię w nowej przygodzie: "Project Fedora". W tym celu, za pośrednictwem platformy Kickstarter, poprosili graczy o wsparcie: potrzebne jest 450.000 USD. Większość z tej kwoty udało się już zebrać, do końca zbiórki pozostały dwa tygodnie. Jak wesprzeć projekt? To prostsze niż się wydaje:

Strona projektu znajduje się pod tym adresem:
Jeśli chcemy złożyć dotację, należy zarejestrować się na stronie i określić wysokość wsparcia. Poziomów jest kilkanaście - od 1$ do 100.00$, każdy wiąże się z innymi bonusami. Najważniejsze, że już za datek w wysokości 15$ przysługuje nam kopia gry Project Fedora do ściągnięcia z www.gog.com, jeśli projekt się powiedzie! 

Należy podkreślić, że jeśli zadeklarujemy jakąś kwotę nie zostanie ona pobrana z naszego konta dopóki nie uda sie zebrać całej sumy! Zadeklarowane środki będą jedynie zablokowane do czasu wygaśnięcia zbiórki. Także naprawdę nic nie tracimy, a już za 45zł możemy mieć egzemplarz gry.

Jak dokonać wpłaty?
Akceptowane są karty kredytowe oraz karty prepaid Amazon.

Zachęcam do deklarowania wpłat, kwota nie musi być duża, a możemy pomóc powrócić jednemu z najbardziej uznanych i klasycznych tutułów! W zalewie badziewu i tandety, to chyba warte wydania kilkunastu złotych. Jeśli my, gracze o siebie nie zadbamy to zrobią to za nas spece od marketingu w wielkich koncernach. Mamy czas do 16 czerwca 2012! Powodzenia! 

Poniżej krótki film wprowadzający w klimat nowej przygody:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz