niedziela, 14 kwietnia 2013

GameKlip: komfortowe granie na małym ekranie


Moc obliczeniowa i przekątne ekranów smartfonów nieustannie rosną. W tyle nie pozostają również twórcy gier serwując nam coraz bardziej rozbudowane produkcje. Niestety sterowanie przy pomocy dotykowego ekranu nadal czeka na rewolucję. Ryan French, student Uniwersytetu Waszyngtońskiego nie miał ochoty już dłużej czekać i zaprojektował klips przy pomocy którego można fizycznie połączyć praktycznie dowolny telefon z systemem Android oraz pada do konsoli Sony PlayStation 3. Swój wynalazek nazwał bardzo oryginalnie: "GameKlip".

Jeśli zdecydujemy się na zakup klipsa (w cenie $19,90) w zestawie znajdziemy także kabel do ładowania pada oraz drugi do podłączenia pada z telefonem na wypadek braku możliwości ich połączenia przy pomocy Bluetooth. W uchwyt z jednej strony wkładamy pada od PS3 z drugiej natomiast montujemy etui w którym będzie znajdować się telefon (może to być dowolne plastikowe etui dla naszego telefonu, byle tylko dało się je przykleić do klipsa). Na stronie produktu dostępne są również pokrowce/uchwyty dla najpopularniejszych modeli telefonów (Galaxy Nexus, Galaxy S III Mini, Galaxy Note, Galaxy Note II, Galaxy S II, Galaxy Nexus IV i Sony Xperia S) oraz tabletu Nexus 7 (w cenie $2,95/szt.). Specjalnego wyróżnienia doczekał się Samsung Galaxy S III dla którego można dokupić dedykowany, jednoczęściowy zestaw. Akcesoria dostępne są w białym i czarnym kolorze. 

Pomysł jest prosty i na tyle ciekawy, że zamówiłem zestaw do Galaxy Note II. Jak tylko do mnie dotrze, podzielę się wrażeniami. Czyżby granie na smartfonie wreszcie stało się przyjemnością? Zobaczymy.

GameKlip w wersji z Samsung Galaxy Note II
Więcej informacji na temat produktu oraz oczywiście witrynę sklepu w którym jest do nabycia, można znaleźć tutaj: http://buy.thegameklip.com/. Najtańsza przesyłka do Polski to koszt około $15.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz