środa, 3 kwietnia 2013

Darmowy edytor WWW od Microsoft

Istnieje powszechna opinia, że jedyne co można dostać za darmo od Microsoft-u to informacja o dezaktywacji pirackiego Windowsa :). Gigant z Redmont jednak potrafi zaskakiwać, również pozytywnie - tyle tylko, że tym się nie chwali.
W związku z zakończeniem projektu Expression Suite, Microsoft udostępnił aplikacje wchodzące w skład pakietu, w tym właśnie edytor WWW: Microsoft Expression Web 4.0 - program który jeszcze w zeszłym roku kosztował $60.

Co oferuje prezent od MS i skąd go pobrać? Szczegóły w rozwinięciu wpisu.
Microsoft Expression Web 4.0 jest następcą Microsoft Frontpage, edytora WWW znanego użytkownikom starszych wersji pakietu Office. Expression oferuje jednak wiele funkcji nieznanych w poprzedniku, między innymi obsługę stylów CSS. Nie jestem ekspertem budowaniu stron i serwisów WWW ale z tego co mogłem zobaczyć do tej pory, Microsoft Expression Web 4 porównywany był często z Adobe DreamWeaver co samo w sobie o czymś świadczy.

Program oferuje tryb WYSIWYG, przydatny początkującym projektantom stron oraz oczywiście klasyczny widok składni HTML.

Posiada także osobny moduł do testowania budowanych stron w różnych rodzajach przeglądarek, w wielu konfiguracjach.


W związku z zakończeniem projektu Expression, wsparcie techniczne dla programu zostało juz zakończone.
Microsoft Expression Web 4 dostępny jest w języku angielskim.

Pełną wersję z wgranymi wszystkimi dodatkami Service Pack, można pobrać stąd:

Polecam także odcinkowy tutorial video (w języku angielskim), tłumaczący w przystępny sposób jak zbudować przy pomocy Expression Web swój własny serwis WWW. Pierwsza i kolejne części dostępne tutaj:2 komentarze:

 1. Program wygląda ciekawie, nie powiem. Ja jednak jestem wiernie oddany staremu, dobremu edytorowi "Zajączek". Malutki programik, ale posiada wszystkie niezbędne funkcje i przede wszystkim jest bardzo przejrzysty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście Zajączek wygląda ciekawie...
   Dla zainteresowanych podaję link:
   http://www.dobreprogramy.pl/Zajaczek,Program,Windows,11522.html

   Dzięki za info!

   Usuń